Expkits EXM1 Expansion Boards for Embedded Development Support
EXM1
    EXM1 ile sunulan EXPANSION portları kullanıcılarımızın kitlerinin kapasitesini artırmaları için hazırlanmış genişleme portlarıdır. Bu genişleme portu üzerinde SPI, Uart ,3 adet Adc pini ve besleme pinleri bulunmaktadır. Bu esnek pin yapısı sayesinde her türlü harici devreyi kolaylıkla kite bağlayabilirsiniz.
   
    Expkits tarafından sağlanacak ek modüller sayesinde, düşük bütçeler ile, kitinize ilave fonksiyonlar kazandırmış olacaksınız.

     Ayrıca kendiniz evde hazırlayabileceğiniz devreleri bu porta kolayca bağlayabilirsiniz. Bu sayede hızla kendi akılınızdaki devreleri hazırlayıp yazılım testlerini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

     Bu ek devreleri internet üzerinde yayınlamak isterseniz expkits sitesi üzerinden yayınlayabiliriz.
EXPANSION PORT NEDİR ?
Expkits Dual 5V, 3.3V Power Supply Unit
   EXM1 kiti 2 farklı besleme ile çalışabilir. USB ve harici besleme kaynakları ile beslenebilir. Harici besleme için adaptör soketi ve 2 li klemens soketi bulunmaktadır. Kit USB soket üzerinden tüm fonksiyonları ile çalışabilmektedir. USB ile Harici besleme seçimini 2 durumlu slide switch ile kolaylıkla yapabileceksiniz.

    Kit üzerinde 5V ve 3.3V üreten çift regülatörlü besleme devresi bulunmaktadır. Bu sayede artık kit üzerinde 3.3V seviyesinde çalışabilen mcularıda kullanabileceksiniz. Günümüzde 3.3V çalışma voltaj seviyesi artık mcular arasında çok yaygınlaşmıştır. Çalışma voltajının seçimi yine 2 durumlu slide switch ile kolayca yapılabilmektir.
5V/3.3V BESLEME DEVRESİ
Daha Esnek ve Kullanışlı
Geniş Platform Desteği
HARİCİ MCU SOKETİ
     EXM1' in en önemli özelliklerinden birisi bu harici mcu bölümüdür. Bu porta takılabilecek değişik mcu boardları sayesinde kitiniz çok büyük bir esneklik kazanmaktadır. Kit şu anda sadece Microchip firmasına ait 8 bit mcular ile kullanılabilmektedir. Bu bölüme expkits firmasından temin edebileceğiniz mcu kartları sayesinde kitinizi farklı firmalara ait mcular ve farklı mimarilerde ürünler ile çalıştırabileceksiniz. (3.3V besleme voltajının kit üzerinde hazır olması burada işe yaramaktadır.)

     Atmel, ST gibi firmaların 8 bit mcuları veya arm çekirdeli pek çok firmanın mcularını bu bölüm sayesinde kullanabileceksiniz. Çok az bir para harcayarak kitinizi pic geliştirme platformundan, mesela arm geliştirme platformuna dönüştürmüş olacaksınız.

     Ayrıca kendiniz evde hazırlayabileceğiniz devreleri buraya takıp kullanabilirsiniz. Tek yüzlü pcb ile bu bölüm rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede expkitsin destek vermemiş  olduğu mcular için pcb hazırlayıp hızla yazılıma geçebileceksiniz. Bu ek devreleri internet üzerinde yayınlamak isterseniz expkits sitesi üzerinde sizin adınıza yayınlayabiliriz.
Expkits EXM1 External MCU Header for Extended MCU (ARM, AVR, etc.) Support
Expkits EXPROG PIC Programmer for Embedded MCU Programming
Kit üzerinde bulunan dahili ICSP programlayıcı sayesinde uygulmalarınızı harici bir programlayıcıya ihtiyaç duymadan mcuya yükleyebilirsiniz. Pici kitten ayırmadan direk olarak pcden programı yükler ve reset atarak programın çalışmasını sağlar. Bu programlayıcının destek verdiği mcu  sayısı çok geniştir. Ayrıca 6 pin ICSP çıkış soketi ile harici devrelerinizide kit üzerinden programlama imkanınız bulunmaktadır.
ONBOARD EXPROG PROGRAMLAYICI
Hızlı ve Kolay Programlama
      Yazdığınız kodda donanımsal olarak ihtiyaç duyulabilecek pull up/down tanımlamalarını, artık çok daha kolay yapabileceksiniz. Karışık jumper ayarlamaları ile uğraşmanıza gerek duymayan bir yapıdadır.

     Switch üzerinde 0 veya 1 durumları hazır bulunmaktadır. Her pini ayrı ayrı birbirlerini etkilemeden bu durumlardan birine kolayca set edebileceksiniz.
TRISTATE PULLUP/DOWN SWITCH
Hızlı ve Kolay Kullanım
Expkits EXM1 Tristate Pullup/Pulldown Switches
Expkits ZIF Socket for Easy MCU Plug In/Out
40PIN & 28PIN ZIF SOKET
Kolay Tak Kullan
  Kit üzerinde 2 adet ZIF soket bulunmaktadır. Bu soketler sayesinde 40 pin ve 28 pin pic mcuları kit üzerine takıp çıkarmak çok kolay hale gelmektedir.
MINI JOYSTICK
Akıllı Yön Kontrol Anahtarı
Expktis EXM1 Mini Joystick for Easy Motion/Direction Control
     Kit üzerindeki mini joystick yön kontrollü uygulamalarınızı daha  rahat geliştirmenize imkan sağlar. 8 yönde durum bilgisi verebilir. 1 adet de buton fonksiyonu vardır.

     Bu yön tuşları ile oyun, endüstiriyel kontrol, çeşitli display uygulamaları ve bunun gibi uygulamaları kolayca yapabilirsiniz.